Etiketler

İslam Bir Hıristiyan Mezhebi Olarak mı Doğdu? Yurdakul Er

“Mohammad” sözcüğünün bir peygamber ismi değil, aslında Jesus’u (İsa) imleyen bir sıfat olduğu iddiası, bilim alanında, kesinlikle bir küfür değil, tarih araştırmaları için ciddi bir tutamak ve tartışma noktasıdır.

Türkiye’de İfade Özgürlüğü kitabında yer alan, Nazan Maksudyan’ın “Sessizlik Duvarları: ‘Ermeni Sorunu’ Bağlamında Çeviri ve Otosansür” başlıklı yazısında yer alan hatalar ile ilgili açıklama ve özür  BGST Yayınları

Nazan Maksudyan’ın Türkiye’de İfade Özgürlüğü kitabında yer alan “Sessizlik Duvarları: ‘Ermeni Sorunu’ Bağlamında Çeviri ve Otosansür” başlıklı yazısında maddi hatalar yer almaktadır.

Alparslan'ın Malazgirt'i, Ecevit'in Misis'i, Gül'ün Norşin'i, Erdoğan'ın Neşet Ertaş'ı ile Şivan Perver'i...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Muş-Bitlis arasında Güroymak’tan geçerken ‘Merhaba Norşinliler’ dediğini duyduğumda çok sevindim. Bunun bilinçli bir söz olduğunu Cumhurbaşkanı’nı tanıdığım kadarıyla fark ettiğim için çok sevindim.

ASDVADZADZİN VE ÜZÜM TAKDİSİ  Lraper

Patrik Mesrob II. Hazretleri’nin bu konuda hazırladığı yazısını, okuyucularımızın dikkatine sunarken, bu büyük yortuda Ruhani Önderimiz’in sağlığı için bir kez daha dua etmeye davet ediyoruz.

Komedi Dünyasının en önemli isimllerinden Leonid Engibarov

Babası Metropol Hotelde aşcılık yaparak ailesini geçindirmeye çalışan, Ermenistan’dan Rusya’ya göç etmiş bir Ermeniydi

Patriklikten Aksiyon Dergisine Yanıt  Başepiskopos Aram Ateşyan

Aksiyon dergisinin 03-09 Ağustos 2009 tarih ve 765 sayılı nüshasının 20. sayfasında “Türk Ermeni Patrikhanesi Kıskaçta” başlığı altında Mesut Çevikalp tarafından kaleme alınan makale ile ilgili olarak Patrikliğimiz, derginin başyazarı Necati Kola’ya aşağıdaki yazılı açıklamayı yapmıştır:

Bu mahallede insanları Kürt veya Ermeni diye devlet memuru, asker yapmamak da yok. Ergun Babahan

Türkiye`yi Türk, Sünni ve laik bir cumhuriyet olarak kurup diğer bütün kimlikleri bastıra gelmişsiniz.
Dünyanın bugün geldiği noktada bu baskı politikalarını sürdürmenize imkan yok.

Güney ve Güneydoğu Asya Ülkeleri Ermeni Tarihi

Dünyanın her bir köşesine dağılmış Ermeni’ligin vatanlarından ayrılmalarının yazılı tarihi Arşaguni Hanedanınalığı dönemine kadar uzanır.