Etiketler

Ethnic Minorities Win Seats in Armenian ParliamentFour representatives of Armenia’s main ethnic minorities have been elected to the National Assembly under special legal quotas.

‘The world’s first Christian country?’ - BBC on ArmeniaYEREVAN, APRIL 6, ARMENPRESS. BBC published a new article on the world’s first Christian country, Armenia, reports Armenpress.

Samandağ'da "Çiçek Bayramı" Kutlandı


Hatay’ın Samandağ ilçesinde Ortodoks Hıristiyan vatandaşlar, Dallar Şeğnini Bayramı’nı (Çiçek Bayramı) kutladı.

Mısır'da Kilise İçinde Patlama: 21 Ölü, 50 Yaralı


Mısır'ın başkenti Kahire'nin kuzeyindeki Tanta kentinde yer alan Aziz George kilisesinde meydana gelen patlamada 21 kişi öldü, 50 kişi yaralandı. Patlamayı henüz üstlenen olmadı.


Türkiye ile Ermenistan, 'Mavi Küre' etkinliğinde buluşuyor


"Hayattaki tek lüks insani ilişki lüksüdür"

Kamp Armen'de ilk kazma vuruldu


Suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink'in büyüdüğü yetimhane olarak da bilinen ve tamamen yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kamp Armen'in yeni projesi için ilk kazma vuruldu.


Sınırları aşan Ermeni genç girişimcilerRupen Varjabedyan
Genç Ermeni İşadamlarını buluşturan forumun ikincisi bu yıl Temmuz ayında Ermenistan’da düzenlenecek. Forumdan beklentileri Mikael Mikaelyan değerlendirdi.

"Ermeniler ve Türkler arasında sorun yaşanabilir"Avrupa Ligi'ndeki Olympique Lyon-Beşiktaş maçına 2 haftadan az bir süre kala heyecan tırmanıyor. Mücadeleyi 20 bine yakın Beşiktaşlı seyircinin de statta izleyecek olması ise beraberinde bir dizi sıkı güvenlik önlemlerini beraberinde getireceğe benziyor.

Asimder Başkanı Gülbey, "Ermeni Kiliseleri İncile Aykırı Seçim Yapıyor"


Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye'deki Ermeni Cemaati Patrik seçiminde kiliseye kaydı ve Hıristiyan olmayanlar hatta Ateist, Agnostik ve Müslümanlar bile oy kullandığını bu nedenle seçimde oy kullanacak üye ve delege listesinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Parlamentosu uluslararası toplumdan "Ermeni soykırımı"nı kabul etmesini istedi

Kıbrıs Parlamentosu, "Ermeni Soykırımı"nın 102`nci yıldönümü dolayısıyla uluslararası toplumdan Ermeni soykırımını kabul etmesini istedi.

Ermenistan, İran, Azerbaycan sınırındaki mayınlar temizleniyor


Avrupa Birliği'nin desteği ile 'Türkiye'nin Doğu sınırlarında mayınlar temizlenmeye başlandı.Temizlki 2 yıl sürecek

Lübnanlı Ermeni Bakanın Türkiye hakkındaki sözleri tartışma yarattı


Lübnan Turizm Bakanı Kaydanyan bir televizyon programında sarf ettiği "Ermenistan'ı Lübnan'a tercih ederim", "Türkiye'yi sevmiyorum" sözleriyle Lübnan'da tartışmaya sebep oldu.,

"Ermeni Belgeleriyle 1915" belgeseli dünya turunda


Türkiye'nin çok ses getiren "Ermeni Belgeleriyle 1915" belgeseli dünya turunda. Yönetmenliğini Serkan Koç'un yaptığı belgeselin Amerika'nın Chicago'da kentinde gösterimi yapıldı.


Hristiyan Birlik'ten 'İslam yasası' talebi


Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nden bazı politikacılar İslam diniyle ilgili özel bir yasa hazırlanmasını talep etti.

Lavrov: Azerbaycan ve Ermenistan, çözümün temel ilkeleri üzerinde anlaştı


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan'ın Dağlık Karabağ kriziyle ilgili ihtilafları belirgin şekilde azalttığını ve çözümün temel ilkeleri üzerinde anlaştığını söyledi.

Ermenistan'da seçimleri Sarkisyan'ın partisi kazandı


Cumhurbaşkanı Sarkisyan liderliğindeki Ermenistan Cumhuriyet Partisi, dün yapılan seçimde oyların yüzde 49,21'ini alarak birinci oldu.


‘Ermeni olmak güzeldir’: Sanatçı Vahe Berberyan’ın portresi


HABER MERKEZİ – 1915’ten bugüne uzanan Ermeni portrelerinde bu hafta, daha çok komedi gösterileriyle tanınan ressam, yönetmen ve yazar Vahe Berberyan’ın “tek kişilik kültürel devrimi” var. İşte Berberyan’ın portresi ve ailesinin Soykırım hikayesi…